Zacharovová: ministerstvo zahraničí zkazilo svátek žurnalistům AP

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová s humorem reagovala na prosbu žurnalistů agentury Associated Press oficiálně potvrdit, že nahrávka „automatického odpovídače ruských diplomatických misí za hranicemi“, která byla publikována na Facebooku ministerstva zahraničních věcí, je vtip.

„1. dubna okolo 15 hodin volali do Oddělení informací a tisku Ministerstva zahraničí Ruska korespondenti Associated Press a prosili „oficiálně potvrdit, že nahrávka automatického odpovídače je vtip“. Škoda, že jsme AP zkazili svátek — vždyť oni ho snad i slavili,“ napsala Zacharovová na svém Facebooku.

Dříve MZV Ruska zveřejnilo na svém Facebooku žertovní „telefonní záznamník“ pro ruské diplomatické mise. Na záznamu, který paroduje telefonní záznamník ozývající se při zavolání na ruská velvyslanectví v zahraničí, se abonentovi říká, že může stisknout nějaké tlačítko na telefonu, aby „si objednal telefonát od ruského diplomata vašim politickým konkurentům“ anebo „využil služeb ruských hackerů“.

Není zde článek celý?