Zacharovová o prohlášeních ředitele CIA: rukopisy nehoří, tweety se nemažou

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová během brífinku s žurnalisty okomentovala vystoupení ředitele CIA Mika Pompea, který kritizoval portál WikiLeaks.

„Přestože podle názoru CIA jsou všechny tyto internetové zdroje a všichni tito lidé zrádci, pracují pro jiné země a tak dále, on sám (Pompeo) využíval server WikiLeaks velmi úspěšně,“ řekla diplomatka.

Zacharovová vypověděla, že v záznamu na sociální síti Twitter ze dne 24. července roku 2016 Pompeo zmínil tímto portálem publikovaný materiál o elektronických dopisech Demokratické strany jako důkaz toho, že během primárek Barack Obama a celá strana „nahrávali“ Hillary Clinotonové provádějící předvolební kampaň.

„No, buď jsou to zrádci, a WikiLeaks tedy také, tak je potřeba je tak také zařadit — pokud jsi využíval tyto materiály a ještě jsi je citoval na podporu svých verzí. Je potřeba se v tom nějak zorientoval. Jak je to ale možné, pokud vy sami používáte ty materiály, musíte se rozhodnout: jsou to zrádci, jsou to lidé pracující pro Rusko, nebo kdo jsou? Tak to nemůže být,“ prohlásila.

Představitelka ministerstva zahraničí dodala, že tweet byl smazán, jeho kopie se ale zachovala. Diplomatka se také podivila tomu, že ředitel CIA není seznámen s možnostmi tweetů.

„Ještě Bulgakov napsal, že rukopisy nehoří, a tweety jsou jakbysmet nesmazatelné,“ uzavřela.

Není zde článek celý?