Ztráty syrských PVO byly částečně kompenzovány zbraněmi RF – Asad

Ztráty syrských PVO byly částečně kompenzovány kvalitními zbraněmi a systémy, ale to zatím nestačí, řekl syrský prezident Bašár Asad v interview pro Sputnik.

Ztráty syrských PVO byly částečně kompenzovány kvalitními zbraněmi a systémy, ale to zatím nestačí, řekl syrský prezident Bašár Asad v interview pro Sputnik.

„Samozřejmě, Rusové prostřednictvím jejich pomoci syrské armádě částečně kompenzovali tyto ztráty kvalitními zbraněmi a systémy PVO, ale to nestačí, pokud mluvíte o celé zemi. K obnovení celého systému PVO je třeba velmi mnoho času“, řekl Asad.

Oficiální mluvčí Ministerstva obrany RF generál-major Igor Konašenkov před časem uvedl, že syrská armáda má k dispozici efektivní protiletadlové raketové komplexy S-200, „Buk“ a další systémy.

V roce 2015 byl do Sýrie dodán nejnovější protiletadlový raketový systém S-400, v roce 2016 byly do Tartusu přesunuty baterie ruského protiletadlového raketového systému S-300.

Podle Konašenkovových slov ruský systém PVO je v Sýrii organizován na základě principu objektivního krytí: raketové systémy PVO S-400 a „Pancíř“ kryjí ruskou leteckou skupinu na letišti Hmeimim a další skupina PVO S-300 a Pancíř chrání centrum materiálně-technického zajištění ruského vojenského námořnictva v Tartusu.

V noci na 7. dubna zasadily USA úder křižujícími raketami z lodí na letiště v syrské provincii Homs a tvrdily, že z něho prý uskutečnil Damašek na začátku dubna chemický útok v provincii Idlib.

Není zde článek celý?