Američané od Trumpa vyžadují, aby se omluvil premiérovi Černé hory

Státní televizní stanice Černé hory RTCG v pátek oznámila zahájení sběru podpisů pod peticí na webu Bílého domu s požadavkem, aby se americký prezident Donald Trump omluvil černohorskému premiérovi Dušku Markovićovi, kterého hrubě odstrčil v Bruselu.

V Černé hoře a zemích regionu mělo video incidentu velkou odezvu a dostalo se na první místa v médiích. Mezi komentáři uživatelů převládají satirické na adresu Markoviče nad odsuzujícími vůči Trumpovi. Někteří ironicky podotýkají, že kdyby k tomu došlo s bývalým premiérem země Milem Dzukanovičem, podobné chování by americkému prezidentovi jen tak neprošlo. Vtipnost přidává fakt první účasti Černé hory na summitu NATO a přehnaná národní představa o mužské hrdosti. Proto se státní televizní stanice společně s opozičními portály aktivně zapojila do vysvětlení situace s nadpisem — Trump se musí omluvit Markovićovi.

„Hlavní světová média informovala o incidentu, kdy americký prezident odstrčil premiéra Černé hory během prohlídky nového sídla NATO v Bruselu. Ve stejnou dobu američtí občané předložili petici s požadavkem, aby se Trump omluvil Markovićovi,“ uvádí RTCG.

Není zde článek celý?