Andrej Babiš vezme rýč, vykope díru a zasadí strom. Vítejte v Severní Koreji!

Ištvín Léko, Přítelo Andreje Babiše a šéfredaktor Lidových novin | FOTO: Mafra

Myslíte si, že servilita ke generálnímu tajemníkovi strany, jakou si pamatují starší lidé z padesátých let už není v našich poměrech možná? Domníváte se, že absurdní šílenství, jaké vidíme v dokumentech ze severokorejského režimu, nás nemůže nikdy potkat? Mýlíte se. Jsme na nejlepší cestě k tomu, že budeme plakat štěstím, až na vlastní oči uvidíme vůdce.

Šéfredaktor Lidových novin Ištván Léko dosáhl v pátečních Lidových novinách na novou dimenzi servility k vůdci a zároveň vůči svému zaměstnavateli. Napsal ve svém oslavném článku o Andreji Babišovi tato slova:

„…do voleb určitě nebude sedět doma, kousat si nehty a čekat, až na dveře zaklepou policisti s televizními štáby v zádech. Babiš totiž patří do tábora lidí, kteří přesto, že slyší zaručené zprávy o konci světa, vezmou si rýč, vykopou díru a zasadí strom.“

Nabízí se vysvětlení, že pro pana Léka by měla rychle přijet sanitka a odvézt ho do blázince. Je evidentně nemocný. Další vysvětlení je ovšem horší. Takhle budou totiž běžně vypadat noviny v zemi, kde Andrej Babiš řídí stát jako firmu.

Už se díváme na dojemná videa, kde se vůdce holí, vede dceru do školy a pak se jde starat o naši zem. Vůdce rozpráví s občany, vůdce se směje, vůdce žertuje. Všechno to má jednu linku: Kult osobnosti, jaký jsme nepoznali od dob Klementa Gottwalda. Takové nebezpečné hovadiny byli v naší zemi možné v letech 1948 – 56. Po XX. sjezdu Komunistické strany Sovětského svazu již takovou míru servility provozovat nešlo ani v komunismu.

Vítejte v Severní Koreji!

Velice doporučuji, aby si tento článek přečetli všichni držitelé odkazu Václava Havla, kteří do Lidových novin přispívají a tím legitimizují tento trend. Naštěstí se tento Lékův článek již stal hitem na Twitteru a lidé si ho navzájem posílají pro pobavení. Ještě se jim pořád můžeme smát. Ale jak dlouho ještě..?

Není zde článek celý?