Asad vystoupil proti snižování role SSSR na vítězství ve druhé světové válce

Syrský prezident Bašár Asad vystoupil proti snižování role Sovětského svazu na vítězství ve druhé světové válce a vyzval Bělorusy brát si veterány za vzor v „pevnosti ducha“.

Asad v rozhovoru pro běloruský televizní kanál ONT, který byl vysílán v úterý, gratuloval běloruskému národu a vedení země ke Dni vítězství. „My chápeme, s jakou agresí se váš národ setkal, a SSSR tehdy přinesl obrovské oběti. A dnes veteráni stojí jako příklad pro nynější a nové generace jako lekce pevnosti a chrabrosti.“

„Kdo si mohl tehdy pomyslet (na začátku války — red.), že ústup Rudé armády se obrátí ve vítězství? Pokud by SSSR nezvítězil, nebyl by žádný výsadek v Normandii. Na Západě se mnozí snaží skrýt důležitou roli SSSR, a to i Běloruského národa, na vítězství nad fašismem,“ konstatoval.

Podle slov syrského prezidenta „veteráni dnes svým příkladem ukazují pevnost ducha“.

„Vy nyní prožíváte něco, co je podobné tomu, co v Sýrii probíhá po desetiletí: vy se fakticky nacházíte v blokádě, existují pokusy démonizovat obraz prezidenta Lukašenka stejně tak, jak se to na Západě pokoušejí učinit s prezidentem Putinem, jelikož ti se nesklánějí před Západem. Vaše předchozí generace se nesklonili před Hitlerem, a nynějším generacím nestojí za to ustupovat novému modernímu nacismu v obrazu západní okupace,“ dodal Asad.

Není zde článek celý?