Černomořská flotila dostala dva moderní čluny Raptor

Černomořská flotila (ČF) dostala moderní protidiverzní motorové čluny P-415 a P-425 projektu Raptor, sdělil novinářům vedoucí informačního oddělení ČF kapitán prvního stupně Vjačeslav Truchačov.

„V Sevastopolu byly slavnostně vztyčeny Andrejevské vojenské námořní vlajky na dvou moderních protidiverzních motorových člunech P-415 a P-426 projektu Raptor. Čluny byly úředně zařazeny do ČF a zahájily plnění úkolů,“ řekl Truchačov.

Připomněl, že se po zařazení nových rychlých člunů zvýšil jejich počet v sestavě pobřežní stráže Krymské vojensko-námořní základny na osm.

Rychlý strážní člun Raptor je s to vykonávat úkoly v pobřežním pásmu moří, průlivů a ústí řek, jeho zařízení umožňuje vykonání úkolů v jakoukoli denní a noční dobu na vzdálenosti až 100 mil od základny.

Člun má délku přibližně 17 metrů, šířku asi 4 metry. Pohon o celkové kapacitě 2 tisíce koní umožňuje Raptoru dosáhnout rychlosti na 50 uzlů (92,6 km za hodinu). Má dvoučlennou posádku, kajutu pro výsadkáře nebo jiné odborníky (potápěče, záchranáře) v závislosti na úkolu.

Není zde článek celý?