Český sudí v KHL: Rusové jsou hrozně fajn lidi

Po „tunách“ lží a pomluv všeho ruského se v tuzemském mediálním mainstreamu vzácně objevil článek, který se o Rusku a jeho lidech vyjadřuje pochvalně a mile.

Zdrojem informací v článku portálu iDNES.cz totiž není žádná ze „světových agentur“, které systematicky napadaly například olympiádu v Soči nebo ruské sportovce kvůli údajnému dopingu. O hokeji a Rusku hovoří český sudí Antonín Jeřábek.

Rusko zná dobře – v tamní Kontinentální hokejové lize píská už tři roky a na zápasy létá doslova po celé zemi, navíc coby hokejový arbitr nemá vždy tu nejvděčnější úlohu.
Jak uvádí, nesetkal se s nevraživostí kolegů z hokeje: „Celá první sezona byla o poznávání se navzájem, od té druhé mě všichni kolegové vesměs přijali a dnes mi říkají, že už jsem jejich. Za ty tři roky jsem se nikdy nesetkal s negativními reakcemi nebo s tím, že by mě nechali ve štychu.“
A co říká na samotné Rusy? „Z tohohle pohledu nemůžu říct na Rusy křivé slovo, spíš naopak. Obecně jsou Rusové hrozně fajn lidi a troufnu si říct, že jsou možná ještě srdečnější než u nás nebo v Evropě. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by někdo odmítl pomoct.“
Pozitivně hodnotí například také posuzování hrubých zákroků v Rusku, zejména těch potenciálně nebezpečných u hrazení – co se u nás nepovažuje za faul, v Rusku ano. Především by se mělo dbát na zdraví a bezpečnost hráčů, říká.
ea24
Zdroj: iDNES.cz

loading…

Není zde článek celý?