Důkazy ukazují, že Ukrajinci zabili amerického pozorovatele OBSE, ale zajímá to vůbec USA?

Dne 13. května se objevily důležité zprávy z Luhanské lidové republiky. Lidová milice LPR získala SMS korespondence od Ukrajinců, kteří se zabývali odpálením vozu zvláštní monitorovací mise OBSE na území LPR dne 23. dubna, v důsledku čehož byl zabit americký pozorovatel. Korespondence byla získána od operátorů ukrajinských serverů.    

Tento vývoj oznámil mluvčí lidové milice Andrey Maročko. Důkazy korespondence ukazují, že několik sabotérských skupin bezpečností služby Ukrajiny a ukrajinských ozbrojených sil se podílelo na odpálení automobilu OBSE. Kromě toho byly získány konkrétní jména a kódová jména pachatelů tohoto teroristického útoku.

Jak jsme již informovali, úmrtí amerického pozorovatele se stalo záminkou pro naléhavý telefonní rozhovor mezi prezidentem Porošenkem a americkým ministrem zahraničí Rexem Tillersonem, po němž americké ministerstvo zahraničí vydalo prohlášení, ve kterém obvinilo z útoku republiky na Donbasu.

Od samého počátku bylo jasné, že se Ukrajina cynicky snaží tuto tragédii využít pro své vlastní sobecké účely. Již dříve padlo podezření, jak jsme informovali, že teroristický útok organizovali samotní Ukrajinci. Nyní byly odhaleny i důkazy. Zpravodajské agentury LPR a DPR zřejmě pracují v řadách nepřátel velmi účinně a mají dostatek tajných stoupenců.

Jaké důsledky může nyní očekávat Ukrajina, a budou USA činit v souvislosti s těmito novými informacemi nějaké kroky?

Ukrajina a samotný prezident Porošenko se stali automaticky obviněnými. A co je horší, zločin ukrajinských sabotérů z UAF a SBU je dvojí: 1. úmyslný teroristický útok, v důsledku kterého byl zabit americký člověk a 2. úmyslná lež k vydírání pocitů Američanů kvůli tomuto incidentu.

V jakékoliv jiné situaci by to byl pro Američany dostatečný důvod, aby uvalili na tento režim s americkou krví na svých rukou represivní sankce. Ale uvalí USA skutečně na Ukrajinu nějaké sankce? To závisí na tom, zda budou důkazy o ukrajinském zločinu prezentovány v Bílém domě. Jak je dobře známo, na Západě převládá informační blokáda o zločinech ukrajinského režimu v Donbasu spolu se zřejmou neochotou poslouchat druhou stranu konfliktu, což ponechává jen malou naději, že by byly tyto důkazy přezkoumány.

Světové události se tvoří, když o nich píšou americká média – takový je princip aktuální informační politiky, téměř ve stylu George Orwella. V srpnu roku 2008 americká média řekla celému světu, že město Cchinvali bylo ostřelováno ruskými jednotkami. Až později se ukázala nepohodlná pravda a prezident Saakašvili se stal ve Spojených státech persona non grata.

Pravda o ukrajinské stopě v tomto teroristickém útoku je pro Američany příliš nevhodná, aby dokonce chtěli uvěřit důkazům nebo je alespoň prověřit. Ale na rozdíl od srpna 2008, se nyní objevuje fenomén „alternativních médií“, který se stará o proti-mainsteamové a nezávislé publikace, které oslovují stále větší publikum. Alternativní média existovala i v roce 2008, ale neměla žádný vliv na veřejné mínění. Informační válka nad pravdou o válce na Ukrajině tak není zcela ztracena.

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Foto: Luhanské informační centrum)

Není zde článek celý?