Francouzská asociace LGBT podala žalobu proti Ramzanu Kadyrovi

Tři francouzské asociace LGBT se v úterý obrátily na Mezinárodní trestní soud (ICC) se žalobou proti hlavě Čečenska Ramzanu Kadyrovi kvůli údajnému pronásledování osob s netradiční sexuální orientací, uvádí agentura France-Presse.

Na začátku dubna se v Nove gazetě objevil materiál, který se týkal údajného hromadného zadržení občanů s netradiční sexuální orientací v Čečensku. Tiskový mluvčí hlavy Čečenska Alvi Karimov popřel informace z novin a oznámil, že v republice mají muži „pouze jednu orientaci“, což dokládá vysoká porodnost.

Prokuratura a další bezpečností orgány Čečenska po článku v Nové gazetě o údajném hromadném zadržení lidí v republice provedly kontrolu, uvedla tisková služba Generální prokuratury na otázku RIA Novosti.

Sám Kadyrov dříve oznámil, že vedení a bezpečnostní orgány Čečenska jsou připraveny spolupracovat s federálními orgány pro prověření zpráv médií o pozici sexuálních menšin, žádné oficiální oznámení o jejich utlačování však dodnes nejsou známa. Zdůraznil, že „podobný jev není charakteristický pro čečenský lid“.

Není zde článek celý?