Francouzský expremiér označil Hollanda a Makrona za „padouchy“

Bývalý francouzský premiér Manuel Valls označil prezidenta Françoise Hollanda a nově zvoleného prezidenta země Emmanuela Macrona za „padouchy“, ale novému prezidentovi popřál mnoho úspěchů.

„Maximálně realisticky hodnotím Macrona a jeho kolegy. Hollande je padouch, ale má hranice. Macron je taky padouch, ale nemá vychování, z toho plyne, že nemá hranice,“ řekl Valls při rozhovoru s novinami Journal du Dimanche.

K tomu francouzský expremiér dodal, že zvolenému prezidentovi přeje úspěchy na postu prezidenta země, protože si myslí, že právě Macron je jediným ze všech kandidátů, který opravdu zastával myšlenku přeměny Francie a právě pod jeho vedením může získat země šanci na obrození. „Opravdu upřímně chci, aby dosáhl úspěchů. Přání obrození a změn šlo od Macrona, ne od Mélenchona nebo Le Penové, to je šance,“ řekl Valls.

Politik také nevidí nic špatného v podobnosti chování Macrona a Napoleona Bonaparte a domnívá se, že exministr ekonomiky nedosáhl vítězství v boji o prezidentské křeslo kvůli své předvolební kampani, ale proto, že se na rozdíl od Françoise Hollanda zabýval politikou. „Je to smíchání mládí a tradice, je to dobře, nemám nic proti bonapartismu. Vím, jaká gesta chyběla Francii — to, na co Françoise Hollande zapomněl a činil pouze v nejvíc dramatických momentech. Hollande se zapomněl zabývat politikou, čímž nás nutil dělat to stejné. Macron nevyhrál kvůli svému programu, dosáhl vítězství, protože se zabýval politikou,“ shrnul Valls.

Není zde článek celý?