Hlava ukrajinského MZV se vyslovil o „zajímavých nápadech“ USA ohledně nátlaku na Rusko

Washington je připraven vyvinout nátlak na Moskvu a aktivně se zúčastnit mírového urovnání v Donbasu, prohlásil ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin v interview pro televizi TSN.

„Jedním z hlavních politických signálů je reálné přání zúčastnit se nátlaku na Rusko. Jsou velmi zajímavé nápady, o kterých budu moci říct pouze později, až to odsouhlasíme se všemi přáteli,“ řekl ministr.

Klimkin sdělil, že projednal na schůzce s Donaldem Trumpem nejen „ekonomické páky nátlaku a sankce.“ Podle jeho slov, další kroky v zmírnění situace v zóně konfliktu má Washington projednat s Německem a Francií.

Ministr rovněž prohlásil, že schůzka s americkým prezidentem proběhla v ovzduší „plném pozitivních emocí,“ a samotný Trump řekl, že Ukrajinci jsou „prima.“

Šéf Bílého domu se setkal s Pavlem Klimkinem 10. května. Po návštěvě se mluvilo o tom, že rozhovor ministra s Donaldem Trumpem zorganizovala lobby. Poslanec Nejvyšší rady Andrij Artemenko, například, tvrdí, že ukrajinské vedení zaplatilo za schůzku 400 tisíc dolarů.

Není zde článek celý?