Hlavě Krymu udělili pokutu za odpadky, které převezl ze skládek k domům úředníků

Hlava Krymu Sergej Aksjonov řekl, že dostal pokutu za to, že zorganizoval odvoz odpadků k domům úředníků, kteří nezvládají své povinnosti.

Před tím Aksjonov upozorňoval, že je schopen zorganizovat odvoz odpadků ke dveřím předsedů místních úřadů, kteří ignorují vznikající skládky. Koncem dubna aktivisté realizovali tuto myšlenku a vysypali odpadky u dveří dvou úředníků. Odpovědnost za akci sociálních aktivistů vzal vládní představitel Krymu na sebe.

„Referuji vám, že jsem dostal pokutu. S pokutou souhlasím“, řekl Aksjonov na výjezdním zasedání krymské vlády. Výši pokuty přitom neuvedl.

Podle údajů ministerstva přírody a ekologie Krymu koncem minulého roku nezákonné skládky zabíraly území více než 65 ha, hlavně u Simferopolu (více než 40 ha), Jalty a v Bachčisarajském okresu.

Kromě toho ohromné množství odpadků se nakupilo na polygonech tvrdých domácích odpadků, které vyčerpaly své možnosti. Celkem se na Krymu, podle slov ministra Gennadije Narajeva, nakupilo více než 60 milionů krychlových metrů odpadků.

Není zde článek celý?