Komedie „Mocné NWOO ovládá všechny“ pokračuje v pořadu @online na ČT

onlineSotva jsem se vzpamatoval z údivu způsobeným nečekaným odhalením o neuvěřitelném vlivu video-kanálu TVNWOO, který se podařil klukům z Aktualne.cz, rozvinul se tento příběh o další kapitolu. 6. května 2017 odvysílala Česká televize nový díl pořadu @online, ve kterém posouvá absurdity z původního článku ještě dál. Samozřejmě vychází z oné „studie“ o propojenosti „dezinformačních“ kanálů na YouTube a k „novinářům“ z Aktualne.cz Prchalovi a Zelenkovi ještě přibyla moderátorka tohoto pořadu – Soňa Porupková. Jsem moc zvědav na to, jak bude vysvětlovat výroky uvedené ve svém pořadu.

Lukášovi Prchalovi a Jakubovi Zelenkovi jsem psal již 29. dubna a zatím se mi neozvali. Uvidíme, jestli dámy odpovědí na následující email:

barbora.telferova@ceskatelevize.cz, s.porupkova@seznam.cz, online@ceskatelevize.cz

Vážené dámy,

Když jsem nedávno viděl článek na aktualne.cz od Lukáše Prchala a Jakuba Zelenky, pomyslel jsem si něco o nemyslících amatérech, kteří nejenže nemají ponětí o tom, co se ve světě děje, ale naprosto nezvládají zásady poctivé novinářské práce. Nicméně, příslovečnou hozenou rukavici jsem zvedl a napsal jsem jim, aby dokázali své pomlouvačné výroky, jinak je čeká trestní oznámení pro pomluvu, případně žaloba za způsobenou újmu. Dal jsem jim 14 dní na odpověď, ale už je to 11 dnů a ještě se mi neozvali. Co jsem k tomu napsal, si můžete přečíst zde:

http://www.nwoo.org/2017/04/29/dekuji-aktualne-cz-za-skvelou-reklamu-dokazou-sva-tvrzeni-nebo-bude-zkoumat-soud-zda-sirime-dezinformace/

Vzhledem k vašemu nízkému věku předpokládám, že jste příslušnou reportáž o síti „dezinformačních“ kanálů na YouTube, která byla ve vašem pořadu @online ze 6.5.2017, udělali pod vlivem neznalosti a nezkušenosti. Proto vám též navrhuji:

Odvysílejte v nejbližším vydání omluvu kvůli neopodstatněné pomluvě o charakteru a kvalitách mých, webu NWOO.org, který provozuji a přidruženého YouTubového kanálu TVNWOO, u kterého se vám ani nepodařilo správně opsat název (napsali jste TWNWOO).

twnwoo

Nebo dokažte pravdivost následujících výroků, které ve vašem pořadu zazněly. Jedná se o následující výroky:

…tváří se jako seriózní zprávy a přitom rozšiřují lži

…všemu vládne jediný mocný (?!) prorusky orientovaný kanál. (míněno TVNWOO)

… pro konspirátory ideální prostředí.

Videa jsou pro dezinformátory zajímavá tím …

… podobně manipulující média…

… ne všechny přímo konspirátorské

… kanály, které jsou stoprocentně dezinformační

… New World Order Opposition, což je známá konspirační stránka, sledují ji i kriminalisté (???)

… videa z okupace Ukrajiny….

…autory kanálů i oslovili….

– nikdo mě neoslovil, i když emailová adresa nebo účet na Facebooku jsou snadno a viditelně dostupné.

Stejně jako jsem dal Lukášovi Prchalovi a Jakubovi Zelenkovi ultimátům 14ti dnů, tak totéž poskytuji vám. Napište mi tedy do 24. května 2015, jinak budu řešit vaši pomlouvačnou kampaň právními prostředky.

Navrhuji vám pro příště zamyslet se nad významem slov, které používáte a dopadem činů, kterých se dopouštíte. Když o něčem vysíláte reportáž, ověřte si pořádně, jestli neděláte nějakou hloupost, protože evidentně nemáte nejmenší tušení, jaké nesmysly jste odvysílali.

Budu se těšit na vaši odpověď a pokud chcete dělat skutečně profesionální práci, rád vás velmi důkladně přesvědčím o tom, že jste se ve své reportáži velmi výrazně zmýlili.

S pozdravem

Jan Korál, nwoo@nwoo.org

Profily protagonistů na Facebooku, a jinde:

Soňa Porupková: https://www.facebook.com/sonaporupkova/

Její web, kde se prezentuje jako „Profesionální moderátorka“: http://www.sonaporupkova.cz/

Stránka pořadu @online: https://www.facebook.com/onlinect24/

Lukáš Prchal: https://www.facebook.com/lukas.prchal

Jakub Zelenka: https://www.facebook.com/jakub.zelenka

Reportáž připravila Barbora Telferová: http://www.ceskatelevize.cz/lide/barbora-telferova/

loading…

Není zde článek celý?