Křižník Varjag se zúčastnil společného cvičení s fregatou Singapurského námořnictva

Gardový raketový křižník Tichomořské flotily Varjag se zúčastnil společného cvičení s fregatou Supreme Singapurského námořnictva v Jihočínském moři. O tom v sobotu informoval náčelník oddělení informačního zabezpečení tiskové služby Východního vojenského okruhu pro Tichomořskou flotilu kapitán Vladimir Matvějev.

„Během dokončení praktické etapy vojenského mořského cvičení zemí Západního tichomořského sympozia se gardový raketový křižník Varjag zúčastnil společného cvičení, které bylo zaměřeno na spojení a manévrování s fregatou Supreme Singapurského námořnictva v jižní části Jihočínského moře,“ sdělil.

Daleká plavba lodí Tichomořské flotily včetně gardového raketového křižníku Varjag a tankeru Pečenga začala 1. dubna a bude trvat více než dva měsíce. Dříve námořníci zastavili u Jižní Koreje (přístav Pusan), u Filipín (přístav Manila), u Vietnamu (přístav Carm Ranh) a u Thajska (přístav Sattahip). Plavba je zasvěcena rozvoji vojenské námořní spolupráce se zeměmi asijského a tichomořského regionu.

Není zde článek celý?