Kyjev počítá s pomocí Putina v zajištění příměří na Donbasu

Kyjev navrhl v jednáních v rámci „normandského formátu“ v Berlíně na úrovni náměstků ministrů zahraničí vyhlásit na Donbasu další režim ticha a trval především na zastavení palby. Účastníci také vyslechli zprávy podskupin kontaktní skupiny pro urovnání situace v regionu, oznámil vedoucí ukrajinské delegace Vadim Prystajko.

Pracovní schůzka v rámci „normandského formátu“ o Ukrajině na úrovni náměstků ministrů zahraničí a politických ředitelů se konala v úterý. Za Rusko se jí zúčastnil státní tajemník a náměstek ministra zahraničí Grigorij Karasin, za Německo — státní tajemník MZV Markus Ederer a politický ředitel Andreas Michaelis, za Francii — ministryně pro evropské záležitosti při MZV Marielle de Sarnezová, za Ukrajinu — Prystajko.

„Byl návrh ukrajinské strany vyhlásit další režim ticha, přitom ale poprosit nebo požádat ruskou stranu, aby prezident Putin na tom osobně trval. Myslíme si, že ho budou poslouchat“, prohlásil Prystajko podle výsledků jednání. Jeho slova uvádí ukrajinská agentura Ukrinform.

Není zde článek celý?