Lavrov okomentoval Macronova slova o Sputniku a RT

Moskva pokládá slova francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o ruských médiích – Sputniku a RT – za projev setrvačnosti protiruské kampaně, a přitom nejsou žádná fakta, která by potvrdila, že francouzský předák má pravdu“, prohlásil ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov.

„Myslím si, že se v těchto hodnoceních projevila jistá setrvačnost protiruské kampaně, kterou rozpoutala ještě Obamova administrativa, a která zachvátila i řadu jiných zemí, mj. v Evropě. A tuto setrvačnost nemohou naši západní partneři nijak překonat“, řekl Lavrov na tiskové konferenci a zdůraznil, že „žádná fakta přitom nejsou“.

Francouzský prezident Emmanuel Macron během tiskové konference o výsledcích setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem řekl, že představitelé RT a Sputniku nebyli připuštěni do jeho volebního štábu kvůli tomu, že šíří „lživé informace a pomluvy“. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že v Kremlu nesouhlasí s vyjádřeními francouzského prezidenta o informační agentuře Sputnik a televizním kanálu RT.

Není zde článek celý?