Letadlo největší ukrajinské letecké společnosti přistálo do neztuhlého betonu

Letadlo Ukraine International Airlines (UIA) bylo poškozeno při přistání na Letišti Záporoží. Informuje o tom web společnosti.

Letoun letící z Kyjeva se při přistání předním podvozkem dotkl části přistávací plochy, na které byl neztuhlý beton. Malta se dostala i na spodní část trupu, turbíny motorů a křídla, čímž se letoun stal technicky neschopným k letům.

Cestujících dvou zpátečních letů do Kyjeva přepravili pozemním transportem. Společnost slíbila, že všem cestujícím zajistí stravu a nápoje.

Navíc přepravce vysvětlil, že k incidentu došlo bez jeho zavinění. Jak uvedli v UIA, od 26. března do 10. května na záporožském letišti probíhala oprava betonové vzletové a přistávací dráhy. Na oficiální žádost letecká společnost dostala potvrzení, že je ranvej připravena přijímat lety od 18. května.

Ukraine International Airlines je největší ukrajinská letecká společnost. Společnost provozuje osobní a nákladní lety do Evropy, USA, zemí Blízkého východu, SNS a Asie. UIA používá různé varianty Boeing 767, a také Embraer-190.

Není zde článek celý?