Marine Le Penová reformuje Národní frontu a vytvoří „novou politickou sílu“

Marine Le Penová, vůdkyně francouzské pravicové Národní fronty (FN) uvedla, že její strana potřebuje „hlubokou“ reformu, aby se stala širší „vlasteneckou“ politickou silou poté, co prohrála v prezidentských volbách proti centristickému kandidátovi Emmanuelovi Macronovi.

„Národní fronta se musí hluboce reformovat, aby vzrostla k historické příležitosti a splnila očekávání francouzského lidu,“ uvedla Le Penová krátce po zveřejnění volebních výsledků.

„Já navrhnu začít tuto hlubokou proměnu našeho hnutí, abychom mohli vytvořit novou politickou sílu,“ uvedla Le Penová.

Le Penová dále uvedla, že její výsledek v prezidentských volbách je historický, navzdory její porážce, a dodala, že její strana se stane hlavní opozicí proti Macronovi. Vůdkyně Národní fronty také uvedla, že francouzské politické prostředí je rozděleno mezi „vlastence“ a „globalisty“ a vyzvala všechny francouzské „vlastence“, aby se připojili k jejímu novému politickému hnutí.

Le Penová zároveň uvedla, že okamžitě spouští novou volební kampaň pro parlamentní volby naplánované za pár měsíců.

Její slova odrážela názory ostatních politiků Národní fronty. Florian Philippot, místopředseda strany, označil výsledek Le Penové v prezidentských volbách za „bezprecedentní“ a pochválil její volební kampaň.

Místopředseda strany také uvedl, že Národní fronta se postaví Macronovi a současně připustil, že se strana musí změnit s tím, že nové politické hnutí nebude nazváno Národní fronta. Philippot také označil Macronův úspěch za „vítězství finanční oligarchie“ v rozhovoru pro televizní kanál TF1.

(RT/ svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?