Média se dozvěděla, které vojenské jednotky dostanou jako první do výzbroje Armatu

První tanky nové generace T-14 Armata budou zařazeny do výzbroje prvního gardového tankového pluku Tamaňské divize po roce 2020, informuje list Izvestija s odkazem na hlavní velitelství Pozemních vojsk.

„První gardový tankový pluk Tamaňské divize bude jednou z prvních vojenských jednotek, která získá do výzbroje tanky nové generace T-14 Armata. Stane se to ale nejdřív v roce 2020. Po absolvování státních zkoušek má být tento nejnovější bitevní stroj přijat do výzbroje,“ píše list.

Izvestija připomínají, že první gardový pluk byl spolu s celou Tamaňskou divizí rozpuštěn v roce 2009 bývalým ministrem obrany Anatolijem Serdjukovem. Koncem roku 2016 rozhodlo ministerstvo obrany znovu sestavit tento pluk.

Bitevní tank T-14 Armata je jediný tank na světě třetí poválečné generace, úplně domácí konstrukce. Byl zkonstruován na základě univerzálního těžkého podvozku nové generace Armata, který se hodí pro tanky, těžká bojová vozidla pěchoty, technická vozidla, těžká obrněná vozidla, pomocná tanková vozidla, vozidla pro rozvědku a velitelství.

Není zde článek celý?