Média zjistila, jak „schovávají“ Američané vojenskou techniku před Armatou

Američtí vojáci v Evropě zahájili zkoušky nejnovější hi-tech kamufláže v podmínkách maximálně přiblížených bojovým. Stalo se to odpovědí na vývoj v Rusku tanků Armata a dalších bojových vozidel vybavených nejnovějšími opticko-elektronickými komplexy pro rozvědku, píše list Izvestija.

Zkoušky se provádějí na základě druhého jezdeckého pluku ze složení amerických sil v Evropě, který dostal v minulém týdnu komplety mobilního kamuflážního systému Barracuda. Dělá vojenskou techniku méně zjistitelnou jak ve viditelném, tak i v infračerveném spektru.

Experti dotázaní listem Izvestija podotýkají, že poptávka po nové kamufláži pro západní obrněnou techniku vznikla v souvislosti se značnou modernizací ruské armády. Jde mj. o vybavení tanků Armata a bojových vozidel řady Kurganěc nejnovějšími komplexy pro zachycení cílů.

Úplně ruský projekt T-14 Armata je jediným ve světě tankem třetí poválečné generace. Byl vyvinut na základě univerzální těžké platformy nové generace, na níž je možno dělat tanky, těžká bojová vozidla pěchoty, ženijní stroje, těžké obrněné transportéry, vozidla pro podporu tanků, rozvědku a řízení. Sériová výroby T-14 má začít v roce 2018.

Není zde článek celý?