Moderátor Fox: „vazby na Rusko“ jsou pro americká média důležitější než útok v Manchesteru

Moderátor televizní sítě Fox News Tucker Carlson označil americká mainstreamová média za „lháře“ poté, co dala přednost „vazbám Donalda Trumpa na Rusko“ před teroristickým útokem v Manchesteru.

„Trvalo jim velmi dlouho, než sklapla ohledně Ruska a začala mluvit o teroristickém útoku,“ uvedl novinář.

Podle něj některé televizní stanice si všimly výbuchu v Manchesteru až hodinu po samotné události. Jejich zpravodajství přitom nebylo zdaleka profesionální. Například ve vysílání televize CNN jeden odborník vyslovil domněnku, že se jednalo o provokaci radikální pravice, zatímco moderátorka ABC shledala Manchester za podivný cíl, neboť obyvatelé města „nehlasovali za Brexit.“

Podle mediálního experta Joe Concha, když se objevily první zprávy o Manchesteru, CNN a MSNBC věnovaly 105 minut vysílacího času „vazbám“ Donalda Trumpa na Rusko a pouze 50 minut samotnému útoku.

„K útoku došlo ve městě západního spojence, kde zahynuly ženy, děti a holčičky, jež šly na koncert. Každý producent nebo manažer ví, že v této situaci, kdy v 18:48 přišla první zpráva — tečka, nic jiného do vysílání nejde,“ podotkl Concha ve vysílání Fox News.

„Takhle vypadá žurnalistika v roce 2017, a co je důležitější, takhle zní a zapáchá,“ uzavřel Concha.

Není zde článek celý?