Pořadateli jarmarků, který kritizoval EET a Babiše, přišlo 26 kontrol

Organizátor farmářských trhů a řemeslných jarmarků Libor Uhlík | FOTO: Štěpán Malát

Liboru Uhlíkovi, pořadateli řemeslných jarmarků, farmářských trhů a dalších kulturních akcí, v loňském roce přišlo 26 kontrol. „Tolik jsem nezažil dohromady za předchozích dvacet let,“ řekl nyní Libor Uhlík. Kontroly byly ze všech možných úřadů a státních institucí.

Zhruba v polovině roku 2016 v rozhovoru pro Svobodné fórum řekl například toto: „Andrej Babiš se posmívá malým podnikatelům a živnostníkům, že málo vydělávají. Tím jen dokládá, že nikdy nezačínal od nuly. Neví, co to je pravé podnikání. Ne každý může být průmyslník a miliardář.“

Dále upozornil na EET, které demotivuje drobné prodejce. Kritizoval i hnutí ANO a jeho členy.

Zda vysoký počet kontrol jeho podnikání souvisí s uvedeným rozhovorem, nechce Libor Uhlík komentovat. „Může to být náhoda,“ konstatoval.

Kdo je Libor Uhlík? Už dvacet let jezdí desetitisíce lidí na historické jarmarky, které pořádá v historickém severočeském městečku Úštěk. V nedaleké České Lípě organizuje farmářské trhy a k tomu provozuje několik maloobchodů a známou Galerii U brány. Činný byl už před rokem 1989, kdy ho za jeho aktivity mnohokrát vyslýchala StB. Jednou z jeho nejznámějších akcí té doby byl hudební festival v Litoměřicích, kde zahrál například Filip Topol, ASPM s Petrem Kalandrou či Hudba Praha.

Není zde článek celý?