Poradce ruského prezidenta promluvil o reakci Moskvy na vyhoštění diplomatů z USA

Vztahy Ruska a USA komplikuje vyvlastnění diplomatického majetku RF v Americe na konci minulého roku a vyhnání ruských diplomatů. Moskva připomíná, že princip vzájemnosti nikdo nezrušil, oznámil poradce prezidenta RF Jurij Ušakov.

„Obnovení atmosféry oboustranných vztahů v mnohém závisí na odstranění početných podnětů, které dal Washington během posledních let. Konkrétně očekáváme vrácení ruského diplomatického majetku, který nezákonně vyvlastnila americká vláda před Novým rokem,“ řekl Ušakov novinářům.

Ušakov připomněl, že Moskva na tuto skutečnost a vyhnání ruských diplomatů neodpověděla, „avšak princip vzájemnosti v diplomacii ještě nikdo nezrušil“.

Podle Ušakova toto téma vznesl ministr zahraničí RF Sergej Lavrov během své návštěvy Washingtonu. „Dokazujeme trpělivost, ale ta není nekonečná,“ řekl Ušakov.
Ministr Lavrov podle poradce prezidenta oznámil po svém rozhovoru ve Washingtonu, že Američané pracují na vyřešení. „Jestli nenajdou řešení, přijdou na řadu odvetná opatření od ruské strany,“ zdůraznil Ušakov.

Sdělil, že se dohodli na tom, že budou řešení situace hledat také při schůzkách zástupců vedoucích zahraničněpolitických úřadů.

Není zde článek celý?