Porošenko hodlá mít konzultace s předáky G7 o Donbasu

Ukrajinský prezident Petro Porošenko prohlásil, že hodlá v nejbližší době mít konzultace s předáky G7 o situaci na Donbasu, a že chce začít Německem.

„Hodlám v nejbližší době mít konzultace s předáky G7, Německem počínaje, kdy navštívím 20. května Berlín, kde budu mít dlouhá a obsažná jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou“, řekl Porošenko v éteru pořadu Svoboda slova televize ICTV z Malty.

„Budeme velmi důkladně projednávat koordinaci našich akcí. Plánují se také telefonické rozhovory a schůzky s jinými zeměmi G7, abychom se kvalitně připravili na summit. Nastolím otázku prodloužení sankcí nikoli o šest, ale o dvanáct měsíců, a vynaložíme maximální úsilí pro to, abychom motivovali Rusko k jednání a plnění minských dohod, ke stažení vojsk z ukrajinského území a k zastavení agrese“, prohlásil Porošenko v éteru pořadu Svoboda slova televize ICTV z Malty.

Kyjev dříve nejednou obvinil Moskvu ze zasahování do záležitostí Ukrajiny. Rusko to popírá a označuje podobná obvinění za nepřijatelná. Moskva nejednou prohlásila, že není stranou vnitřního ukrajinského konfliktu a má zájem o to, aby Ukrajina překonala politickou a ekonomickou krizi.

Není zde článek celý?