Porošenko uvedl podmínky zrušení blokády ruských webových stránek

Ukrajinský prezident Petro Porošenko řekl, že Kyjev je ochoten přehodnotit rozhodnutí o blokování ruských webových stránek, když skončí „ruská agrese“.

V úterý schválil ukrajinský prezident rozhodnutí Rady národní bezpečnosti a obrany o prodloužení platnosti a rozšíření seznamu ruských fyzických a právních osob, vůči nimž byly zavedeny sankce. Do rozšířeného seznamu vešlo 1228 fyzických a 468 právnických osob. Konkrétně zavádí Ukrajina sankce proti celé řadě médií, v zemi je také zakázán přístup k sociální síti VKontaktě, Odnoklassniky a dále k Yandexu a Mail.ru. V nařízení se hovoří o tom, že nabývá právní síly v den své publikace.

„Naše příslušné struktury se budou pečlivě věnovat implementaci uvedeného rozhodnutí. Mohu říci, že ihned po skončení ruské agrese proti Ukrajině, okamžitě, jakmile poslední ruský voják opustí suverénní nezávislé území Ukrajiny, budeme ochotni přehodnotit toto rozhodnutí“, řekl Porošenko novinářům po obřadu podepsání dokumentu o zavedení změn do zákonů Evropské unie pro poskytování bezvízového režimu občanům Ukrajiny.

Není zde článek celý?