Richard Krajčo hraje charitativní koncert pro Babiše. Není sám, kdo se tu věnuje charitě

Ještě jsme neviděli ministra, který by se loučil se svojí funkcí tak dojemně a velkolepě jako Andrej Babiš. Dnes se totiž koná na Čapím hnízdě, které vlastně vůbec není Andreje Babiše, charitativní koncert kapely Kryštof pro nadaci Agrofert, který také už vůbec nepatří Andreji Babišovi. Babiš totiž převedl holding Agrofert do svěřenského fondu kvůli konfliktu zájmů a Čapí hnízdo si za evropské dotace postavili jeho příbuzní. Takže je všechno v pořádku a sorryjako.

Andrej Babiš pozval na tento charitativní koncert zaměstnance ministerstva financí. Napsal jim v pozvánce, že jim už dříve slíbil, že je pozve na Čapí hnízdo, ale pak vznikla „pseudokauza kolem farmy“, a tak si to raději rozmyslel. „Teď se situace změnila, a jak víte, končím,“ napsal Babiš a citlivě dodal, že bez zaměstnanců ministerstva by nikdy nedosáhl tak skvělých výsledků.

Zpěvák Richard Krajčo je význačný charitativní pracovník, který z charity zahraje ministrovi vyhozenému za podvody, a to přímo na Čapím hnízdě, které je vyšetřováno kvůli dotačnímu podvodu. A z čisté charity se akce zúčastní mnoho přátel a podporovatelů Andreje Babiše. Budeme akci bedlivě sledovat a zapisovat, kdo se ještě v naší zemi věnuje charitě.

Andrej Babiš je pozoruhodnou morální zkouškou českého národa. Z čisté charity si totiž můžete zajít na charitativní koncert a podpořit tak člověka, který krade firmy, je odborníkem na nepřátelské převzetí cizího majetku, manipuluje novinami a zneužívá je pro špinění svých konkurentů. Přitom usiluje o politickou moc v České republice, chystá se omezit parlament a řídit stát jako vlastní firmu. Nepochybně z charity.

Richard Krajčo není jediný charitativní pracovník, který si jako předmět své charity zvolil obětavou pomoc Andreji Babišovi, aby mohl Andrej Babiš provozovat ještě více charity. Mohli bychom sestavit úctyhodný přehled osobností, kteří se odevzdali charitě a tím bychom jim mohli vzdát patřičný hold.

Na stránkách hnutí ANO stále nacházíme mezi sympatizanty této charitativní organizace Jakuba Prachaře, Olgu Špátovou, Evu Jiřičnou, Šárku Kašpárkovou a další hvězdy. Architekt Zdeněk Lukeš se z tohoto seznamu charity již tiše vypařil. Ale je mnoho jiných charitativních pracovníků, kteří dělají charitu pro Andreje Babiše bez veřejné slávy. Kupříkladu chartista a disident Jan Macháček, který z čisté charity vede Babišův intelektuální Institut pro politiku a společnost. Mezi podnikateli je na prvním místě na seznamu charitativních pracovníků podnikatel Radim Jančura, který se nebojí jasně říci, že demokracie bylo již dost a nyní by měl Andrej Babiš vládnout zemi pevnou rukou.

Andrej Babiš získal pro charitu i mnoho lidí z jiných politických stran. Značný zápal pro charitu kupříkladu prokázal ministr za KDU-ČSL Marián Jurečka, který se statečně postavil za prodloužení daňových úlev pro biopaliva až do roku 2020 a vůbec ho přitom nezajímalo, kdo je největším výrobcem biopaliv v zemi. V ČSSD zase projevila zápal pro charitu Marie Benešová, která se statečně postavila za Andreje Babiše v kauze policejní reorganizace. Nebo takový Jiří Zimola, který v ČSSD hlásal, že Babiš hraje fér a jejich strana se mu prostě musí přizpůsobit.

Jak je to vůbec možné, že Andrej Babiš dokáže tolik lidí v médiích, v politice, v podnikatelské i v intelektuální sféře strhnout k charitě? A mnoho lidí určitě dělá tuto charitu i zadarmo. Kupříkladu herec Jan Kraus určitě nepodporuje Andreje Babiše za peníze. Je to prostě taková charita.

Je zřetelné, že někteří charitativní pracovníci nechtějí být ani jmenováni. Kupříkladu Robert Šlachta nebo Lenka Bradáčová by jistě nebyli rádi, kdyby se ocitli na tomto seznamu charity a přitom všichni tak nějak tušíme, že i oni mají intenzivní sklon k charitě.

A je tu ještě jeden charitativní pracovník, který asi na koncert na Čapím hnízdě nezaskočí, ale přitom bez něj by Andrej Babiš svých skvělých výsledků nemohl dosáhnout.

Je to Miloš Zeman.

Není zde článek celý?