Ruská loď Severomorsk vplula do Lamanšského průlivu

Velká protiponorková loď Severomorsk, která vykonává dálkovou plavbu, vplula po cestě do Severního moře do Lamanšského průlivu, oznámil v úterý náčelník tiskové služby Severní flotily kapitán prvního stupně Vadim Serga.

„Dnes proplula velká protiponorková loď Severomorsk Calaiskou úžinou — nejužší částí Lamanšského průlivu. Dále propluje pásmem průlivu do Severního moře, a pak do oblastí Severovýchodního Atlantiku“, řekl Serga.

Podotkl, že posádka Severomorsku vykonala cvičení „pro zajištění protivzdušné a protiponorkové obrany lodi, a také řadu tréninků pro uskutečnění záchranných operací za použití palubního letectva — vrtulníků Ka-27″.

Podle slov Sergy bude posádka protiponorkové lodi v nejbližší době pokračovat v plnění úkolů v oblastech Severovýchodního Atlantiku v souladu s plánem dálkové plavby.

Severomorsk se vydal na plavbu 15. října loňského roku. V akvatóriu Středozemního moře řešila loď úkoly ve složení skupiny lodí v čele s těžkým letadlovým křižníkem Admirál Kuzněcov, a také ve složení operativního svazku Vojensko-námořních sil Ruska.

Není zde článek celý?