Ruské velvyslanectví podrobilo kritice list Times kvůli článku o schůzce Putina a Macrona

Ruské velvyslanectví ve Spojeném království podrobilo kritice list Times kvůli tomu, že překroutil fakta v článku o setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho francouzským protějškem Emmanuelem Macronem.

V publikaci, o které jde řeč, se tvrdí, že během jednání ve Versailles „Putin musel čelit ostré kritice“ kvůli „vměšování Moskvy“ do vnitřních záležitostí západních zemí (Putin faced a frontal attack, doslovně: Putin čelil frontálnímu útoku). Zvolená slova vypovídají o tom, že se během setkání o tomto tématu hovořilo, přičemž v nepříliš přátelské atmosféře.

V ruském velvyslanectví odsoudili Times kvůli překrucování faktů. „Bylo explicitně řečeno, že strany nemluvily o ‚ruském vměšování do politiky Západu.‘ Times, přestaňte rozehrávat drama,“ stojí v prohlášení uveřejněném na twitteru ruského velvyslanectví.

Po jednání s Macronem Putin podotkl, že se otázka o údajném vměšování Moskvy do voleb v kterékoliv zemi neprojednávala. Až po schůzce během tiskové konference francouzský prezident prohlásil, že RT a Sputnik nedostaly přístup k jeho předvolebnímu štábu kvůli tomu, že „šířily nepravdivé informace a pomluvy.“ Nicméně o bezprostředním „vměšování“ do francouzských voleb se nezmínil.

Není zde článek celý?