Šéfredaktor Lidovek Léko se snaživě postavil za svého šéfa Babiše a očernil ČSSD

Šéfredaktor Lidových novin István Léko zjevně dostal pokyn, že by se jeho Lidové noviny měly více angažovat ve vládní krizi. A protože jsou to noviny nezávislé – ostatně jejich majitel Andrej Babiš přísahal na život svých dětí a vnoučat, že by do toho, o čem budou psát noviny z jeho vydavatelství Mafra, nikdy nezasahoval –, komentář podle toho vypadá. Ale samozřejmě, novinář Marek Přibil známý díky nahrávkám skupiny Šuman, je jediný, výjimečný a jednalo se o selhání jednotlivce.

Pozoruhodný je už začátek textu. Léko nazývá aktuální vládní krizi a hlavně dění v poslanecké sněmovně gigantickým autodafé. Je to poněkud zmatení pojmů, protože autodafé znamená vyhlášení rozsudku nad kacířem. Nad Babišem ovšem žádný rozsudek neproběhl, kromě sněmovního usnesení o tom, že je lhář. To ovšem dokázaly zmiňované nahrávky – a stejně tak to dokazuje text pana Léka a vůbec celková činnost v listu, který vede. A navíc se nezdá, že by si o Babišovi někdo myslel, že je kacíř, naopak je to člověk, který jako by vedl sektu, protože hnutí ANO za ním kromě dvou europoslanců stojí jako jeden muž a žádné důkazy nikoho ani trochu nezviklaly.

Jak Léko odhalil, jediným cílem všech stran je házení špíny, protože se blíží volby. Bohužel si nevšiml, že v Babišově případě se jedná jen a pouze o konkrétní důkazy o tom, co každý, kdo jen trochu sleduje dění v České republice, dávno ví – a to, že Babiš zneužívá veškerou svou moc, jak jen může, a zdatně mu v tom sekunduje prezident Miloš Zeman.

Jenomže šéfredaktor Babišových novin má jiné vysvětlení, pozoruhodně shodné s tím, čím neustále zahlcuje sociální sítě hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Jediným důvodem kampaně proti Babišovi (to jsme citovali klasika) je totiž průzkum, v němž byl mezi ANO a ČSSD dvacetiprocentní rozdíl. A do ČSSD přece podle Léka investovali čeští a čínští miliardáři, což je skvělé, jeden miliardář totiž do jedné jiné strany nejen investoval, ale celou ji založil a také ji vlastní.

A snad už jen jediná citace pana Léka. (…) Babiš v poslední době udělal strašně moc chyb a je jasné, že v roli ministra financí brzy skončí, ale na demokracii rozhodně neútočí.

Šéfredaktor LN si přeje předčasné volby v nejkratším možném termínu, aby tam co nejrychleji mohl svému šéfovi hodit svůj hlas. Chápeme.

A doufejme, že si tento komentář přečte také profesor Putna. Protože to je důkaz toho, k čemu Babiš Lidovky potřebuje. Naprosto evidentní.

Není zde článek celý?