Senátor: Rusko může do Sýrie vyslat další zbraně

Rusko může vyslat do Sýrie další zbraně, včetně dělostřelectva, pro obranu lokality svých vojáků, stanovuje to dřívější souhlas prezidentovi RF od Rady federace na použití Ozbrojených sil RF v Sýrii, oznámil RIA Novosti šéf výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Viktor Ozerov.

Televizní stanice Fox News dříve oznámila odeslání 20 houfnic M-30 do Sýrie. Tyto zbraně už jsou ve výzbroji syrské armády a ve skladech v RF.

„Nevidím žádné důvody, kterých by se naši západní kolegové měli obávat. Rusko v Sýrii vede boj s terorizmem, nemá v úmyslu bojovat s někým dalším, a jestli vznikne nutnost posílení našich dělostřeleckých jednotek pro obranu lokalit našich vojáků, tak v tom není nic trestného,“ řekl Ozerov.

Připomněl, že v daném souhlasu Rady federace prezidentovi RF na využití Ozbrojených sil RF v Sýrii se o počtu a druhu zbraní nemluví, proto zvýšení jejich počtů může probíhat bez souhlasu Rady federace.

„V souhlasu vydaném Radou federace se nemluví o přesném počtu a druhu vojenské techniky, proto mohou být zbraně odesílány bez dalších souhlasů, nebude nic porušeno,“ řekl.

Není zde článek celý?