Senátor uvedl „nejlepší způsob řešení problému KLDR“

Uzavření mírové dohody mezi USA a KLDR bude nejlepším způsobem jak řešit problémy raketových testů Severní Korei, myslí si první náměstek výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Franc Klincevič.

„Tím získají všichni, včetně USA, a hlavně — svět bude bezpečnější,“ cituje tisková služba Klinceviče.

Podle názoru ruského senátora tím, že bude tato dohoda uzavřena, Američané také budou moci dokázat, že jejich činnosti na Korejském poloostrově nejsou paralelně namířeny proti Číně a Rusku.

„Když budeme brát v úvahu i severokorejskou mentalitu, situaci uvnitř země, první krok musí být učiněn právě USA,“ zdůraznil Klincevič. Dále řekl, že „se nejedná o nějaké ospravedlňování startů raket“.

Podle jeho názoru jsou to právě činnosti USA na Korejském poloostrově, plavba amerického torpédoborce, umísťování systému protiraketové obrany a početné úniky o přípravě silového řešení na odstranění vedení, co nutí Severní Koreu provádět aktivní raketové zkoušky.

Severní Korea provedla v pondělí ráno místního času třetí start balistické rakety za poslední dva týdny, předchozí dva starty se odehrály 14. a 21. května.

Není zde článek celý?