Severstal: Nehoda na Admirálu Kuzněcovovi není spojena s kvalitou lana

Verze, že k nehodě letounu Su-33 na letadlové lodi Admirál Kuzněcov došlo kvůli vadnému lanovému zařízení, nebyla potvrzena, oznámila ve čtvrtek tisková služba společnosti Severstal.

Stíhačka Su-33 po splnění bojové mise v Sýrii 5. prosince minulého roku během přistání na letadlové lodi Admirál Kuzněcov nezabrzdila a spadla do moře. Stalo se tak poté, co se přetrhlo lano, jež má zachycovat letouny během přistání. Pilot stíhačky se stihl katapultovat a na palubu lodi ho dopravila záchranná služba.

„Ruské ministerstvo obrany, které vyšetřovalo příčinu nehody Su-33 ve Středozemním moři během přistání na palubě těžkého letadlového křižníku Admirál Kuzněcov 5.prosince 2016, informovalo společnost Severstal o těchto závěrech: verze o nekvalitním laně společnosti Redaelli SSM na přistávacím zařízení se nepotvrdila. Výhrady ke kvalitě lana nejsou,“ stojí v oznámení.

Dále se podotýká, že dřívější testy v laboratoři Krylovova státního vědeckého centra v Petrohradě rovněž potvrdily, že lana odpovídají veškerým požadavkům.

Není zde článek celý?