Simoňanová okomentovala sankce Kyjeva proti ruským médiím

Hlavní redaktorka MIA Rossia segodnia Margarita Simoňanová okomentovala sankce zavedené Kyjeve proti agentuře. Navrhla, aby byly zavedeny sankce proti japonským diktafonům a videokamerám, které ruská média používají.

„Kyjev už zaváděl sankce proti jednotlivým ruským a zahraničním žurnalistům, nyní proti agenturám a televizním kanálům. Ještě zavést sankce proti japonským diktafonům a videokamerám, které aktivně ruská média využívají,“ řekl pro RIA Novosti.

Ukrajinský prezident Petr Porošenko v úterý ratifikoval rozhodnutí rady bezpečnosti Ukrajiny o rozšířeném soupisu fyzických osob a právnických osob Ruska, proti nimž byly zavedeny sankce, tímto rozhodnutím byly také prodlouženy doby platnosti. Do sankcí s platností na tři roky se dostala řada ruských médií, včetně Mezinárodní informační agentury Rossia Segodnia, televizní kanál REN-TV, Hvězda, TVC a mnozí další, dále také řada online služeb: Yandex, Odnoklassniki, Vkontaktě, Mail.ru a další.

Za sankce je označováno blokování aktiv — dočasné omezení práva osob používat a nakládat svým majetkem, zastavení výplat ekonomických a finančních povinností, omezení či zastavení poskytování telekomunikačních služeb a využívání veřejných telekomunikačních sítí.

Není zde článek celý?