Simoňanová reagovala na Macronova obvinění na adresu Sputniku a RT

Šéfredaktorka Sputniku a RT Margarita Simoňanová se vyjádřila k výrokům francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, jenž obvinil Sputnik a RT z pomluvy.

„To jsou opravdu špatné manýry. Připíjím si skleničkou krymského na to, aby novopečený francouzský prezident přestal lhát o RT a Sputniku. Macron se roztrhl. Laciný vaudeville o RT a Sputniku v podání francouzského prezidenta,“ napsala Simoňanová na svůj Twitter.

„Russia Today a Sputnik šířily nepravdivé informace a pomluvy, proto se domnívám, že neměly mít místo v mém předvolebním štábu, zatímco všichni zahraniční novináři včetně těch ruských, k němu měli přístup,“ řekl Macron v pondělí na společné tiskové konferenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Dříve Macronův štáb obvinil Sputnik a RT z toho, že mají podíl na šíření informací o tom, že má konto v daňovém ráji na Bahamách. Sputnik označil tato obvinění za nepravdivá a zfalšovaná, zatímco šéfredaktorka RT Margarita Simoňanová uvedla, že Macronův tiskový mluvčí nebyl schopen uvést ani jediný příklad „šíření falešných zpráv“ ruskými médii.

Není zde článek celý?