Sobotka: Bez mocenské dvojice Zeman-Babiš by se dýchalo volněji

Premiér Bohuslav Sobotka poskytl rozhovor deníku Právo, ve kterém popisuje následky vládní krize nebo způsob, jakým jeho strana povede volební kampaň. Ač už tři a půl roku sedí ve vládě s hnutím ANO, zdůrazňuje nebezpečí, jaké Andrej Babiš představuje.

Trvalo to o něco déle, bohužel jsem hrál proti dvěma lidem – proti Andreji Babišovi i proti prezidentovi republiky. Na začátku souboje oba koketovali s porušováním ústavy, vykládali ji velmi podivným způsobem. Tvrdili, že demisí premiéra nekončí celá vláda, ale jen premiér. V okamžiku, kdy jsem navrhl odvolání Andreje Babiše z vlády, tak prezident velmi dlouho zdržoval, popisuje v Právu Sobotka.

Premiér uvedl, že v kampani samozřejmě bude zaznívat Babišovo jméno. Hnutí ANO je náš hlavní soupeř a určitě budeme porovnávat programy. Vnímáme Andreje Babiše jako člověka, který představuje rizika pro Českou republiku. Těžko můžeme oddělit hnutí ANO a Andreje Babiše, říká Sobotka.

Předseda vlády se nyní také snaží najít kandidáta na prezidenta v ČSSD, protože Miloše Zemana dost pravděpodobně po všech jeho extempore strana nepodpoří. Moje vize České republiky je vize země, kde nevládne mocenská dvojice Andrej Babiš a Miloš Zeman. V takové České republice by se dýchalo daleko volněji, myslí si Sobotka.

Není zde článek celý?