Stálý zástupce při EU sdělil, kdy se dá očekávat zrušení protiruských sankcí

Stálý zástupce RF při EU Vladimir Čižov očekává zrušení evropských sankcí proti Rusku před vystoupením Velké Británie z EU (brexit).

„Můžeme si představit hypotetickou situaci, kdy se Velká Británie rozhodne po brexitu vzdát se účasti na sankcích EU. Ale přece jen doufám, že se do vystoupení Velké Británie tato otázka vyřeší sama,“ řekl Čižov v interview pro RIA Novosti.

Podle mínění stálého zástupce se „jednání (o brexitu — red.) a jeho následky dotknou také Ruska, i když nepřímo: od okamžiku vystoupení z EU nebude Velká Británie povinna plnit body našich společných dokumentů, s EU, včetně hlavního, Smlouvy o partnerství a spolupráci, a také všech následujících rozhodnutí včetně sankčních.“

V odpovědi na otázku, jestli se brexit jako takový uskuteční, Čižov řekl, že „dnes vypadá situace tak, že se brexit uskuteční, ale nebude pro žádnou stranu prospěšný.“ „ Ztráty jsou nevyhnutelné,“ je přesvědčen Čižov.

Podle názoru stálého zástupce „je situace kolem brexitu skutečně velmi emotivní, což objektivně svědčí o tom, že jednání nebudou snadná.“

Není zde článek celý?