Syrští droni zaznamenali na hranicích stovky amerických a jordánských obrněných vozidel

Američtí a jordánští vojáci se asi připravují na masivní invazi do Sýrie, naznačují to zprávy nahromaděné díky průzkumným dronům.  

Damašek je údajně v pohotovosti poté, co odhalil nasazení asi 400 amerických a jordánských vojenských vozidel na jordánské vojenské základně v blízkosti syrské pouštní hranice.

Více záběrů z drona:

Chris Tomson | Al-Masdar NewsChris Tomson | Al-Masdar News Chris Tomson | Al-Masdar NewsChris Tomson | Al-Masdar News

Zahraniční konvoje mohou zahájit vpád na pomoc spojencům syrské Svobodné armády (FSA), kteří se nachází v okolí hraničního přechodu Al-Tanf.

Jen v roce 2017 přidružené síly FSA vpadly do regionů Sweidy a Deir Ezzor a také nebezpečně projížděly v blízkosti Palmyry a Damašku, v oblastech pod kontrolou syrské arabské armády (SAA).

V reakci na blížící se invazi, SAA začala rozsáhlou ofenzívu podél dálnice mezi Damaškem a Bagdádem ve snaze vypudit rebely FSA z hraničního přechodu Al-Tanf, kteří jsou napojeni na přátelské irácké pohraniční stráže.

Fotografie potvrzují předchozí zprávy od vojenského zdroje, který naznačil deníku Al-Masdar News, že na syrské hranici vzniká velké jordánsko-americké hromadění vojenské techniky.

Vojenská základna se nachází východně od Az-Zarqy, 43 km od syrské hranice.

(Almasdarnews/ svobodnenoviny.eu Foto: Al-Masdar News)

Není zde článek celý?