Systémy ruské PVO jsou v bojové pohotovosti kvůli vypuštění rakety v KLDR

Systémy protivzdušné obrany RF na Dálném Východě byly uvedeny do bojové pohotovosti kvůli vypuštění rakety v KLDR. Rusko si uvědomuje, že není terčem odpálení, ale musí zajistit vlastní bezpečnost před možnými incidenty, řekl RIA Novosti předseda výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Viktor Ozerov.

„Jistě si uvědomujeme, že ruské území nejenže není objektem útoku, ale ani místem pádu rakety. Ale kvůli zabránění eventuálním incidentům máme naše systémy PVO na Dálném Východě ve stavu zvýšené bojové pohotovosti,“ prohlásil Ozerov.

V pasáži o reakci Washingtonu na vypuštění severokorejské rakety Ozerov poznamenal, že Rusko je schopno samostatně analyzovat vnější hrozby, zatímco společná cvičení USA a Jižní Koreje v blízkosti hranic KLDR nepřispívají k urovnání situace kolem severokorejského raketového programu.

Americká vláda předtím prohlásila, že poslední odpálení rakety v KLDR nemůže „potěšit“ Rusko, poněvadž se konalo vedle jeho hranice.

„Rusko se samo dávno naučilo analyzovat mezinárodní situaci a hrozby pro svoji bezpečnost. Ale vojenská cvičení USA a Jižní Koreje, jež se konají vedle hranic KLDR, nejsou argumentem, který může povzbudit Pchjongjang zrušit vypuštění,“ řekl předseda parlamentního výboru.

Není zde článek celý?