Trenér kanadské reprezentace slíbil, že porazí Rusko

Je třeba si v sobotu zapnout televizi, abyste zjistili, jak je možné porazit mimořádné umění ruské hokejové reprezentace, oznámil hlavní trenér Kanaďanů Jon Cooper.

Kanadská reprezentace se v sobotu utká s ruským týmem v semifinále hokejového mistrovství světa, které v Kolíně nad Rýnem a Paříží probíhá od 5. do 21. května. Kanaďané vyhráli poslední dvě mistrovství světa.

„Nesouhlasím s názorem, že je ruská reprezentace silná hlavně díky individualitám. Ve čtvrtfinále porazili dobrý český tým, už čtyři zápasy odehráli s čistým kontem, takové výsledky nedosáhnete pouze s individuální hrou. Nemohu vám říct, jak porazit takový tým, jako je Rusko, který má natolik pozoruhodné dovednosti. Jestli to chcete vědět, budete se muset podívat na zápas a v sobotu zapnout televizi,“ řekl Cooper novinářům.

„Když budu mluvit vážně, takovým hráčům hlavně nesmíte dát čas a prostor, musíte dělat vše, aby ruská reprezentace nepocítila jistotu. Měl jsem štěstí, vidím Nikitu Kučerova každý den v Tampě, je to fenomenální talent a v reprezentaci je navíc obklopen takovými lidmi, jako jsou Artěmij Panarin a Evgenij Kuzněcov,“ dodal Cooper, který je také hlavním trenérem klubu Tampa Bay Lightning z NHL.

Není zde článek celý?