Trump o schůzkách s ministry zahraničí Ruska a Ukrajiny: „dělejme mír!“

Prezident USA Donald Trump zveřejnil ve čtvrtek fotografie svých schůzek s ministrem zahraničních věcí RF Sergejem Lavrovem a s ministrem zahraničí Ukrajiny Pavlem Klimkinem, které se konaly včera.

„Včera jsem měl schůzky s ministrem zahraničí Ruska Sergejem Lavrovem a s ministrem zahraničí Ukrajiny Pavlem Klimkinem. Dělejme mír!“, podepsal Trump tyto fotografie na Twitteru.

​Na jedné fotografii stojí Trump vedle Lavrova, a na druhé sedí u stolu v Oválné pracovně Bílého domu a vedle stojí Klimkin, který se o stůl opírá.

Lavrov v průběhu své první za několik let návštěvy Washingtonu jednal s ministrem zahraničí USA Rexem Tillersonem a setkal se s Trumpem. Podle výsledků návštěvy bylo prohlášeno, že nehledě na všechny těžkosti Moskva a Washington „mohou a musí“ napomáhat společně urovnání mezinárodních problémů, mj. v Sýrii.

Podle zprávy velvyslanectví Ukrajiny v USA na Facebooku přijal Trump včera v Bílém domě ministra zahraničních věcí Ukrajiny Pavla Klimkina. Projednali další podporu Ukrajiny ze strany USA. Klimkin jednal rovněž s viceprezidentem Michaelem Pencem, tématem jednání byla situace na Donbasu.

Není zde článek celý?