Trump varoval Comeye před sdělením médiím obsahu jejich rozhovorů

Prezident USA Donald Trump varoval propuštěného ředitele FBI Jamese Comeye před sdělením médiím obsahu jejich rozhovorů.

„Pro Jamese Comeye by bylo lepší věřit, že „záznamy“ našich rozhovorů neexistují, dřív než začne informovat o nich tisk!“ napsal Trump na svém účtu na Twitteru.

​Trump Comeyho propustil 9. května. V Bílém domě prohlásili, že se to stalo kvůli „ztrátě důvěry“ prezidenta vůči němu. V dopise, který propuštění provází a je adresovaný vedení této organizace, prezident prohlásil, že toto rozhodnutí učinil na doporučení generálního prokurátora, ministra spravedlnosti Jeffersona Sessionse.

Jak píše The New York Times, podle verze Comeye projevil vůči němu nový prezident negativní vztah po společném obědě v Bílém domě, který se konal týden po inauguraci.

Během oběda Trump údajně několikrát požádal šéfa FBI, aby potvrdil svoji loajalitu, avšak Comey odpověděl, že prezident může počítat pouze s jeho „poctivostí.“

Bílý dům ale učinil prohlášení, že tato informace neodpovídá skutečnosti. Samotný Trump rovněž hovořil v interview pro televizi NBC o společném obědě s Comeyem, ale o žádném rozhovoru ohledně loajality nevzpomněl.

Není zde článek celý?