Ukrajina pohrozila uzavřením hranic s Podněstřím

Ukrajina může uzavřít hraniční přechod na hranici s nepřiznanou Podněsterskou moldavskou republikou v případě jejího jednání s Ruskem o zajištění bezpečnosti na společných moldavsko-ukrajinských hraničních přechodech, oznámila šéfka stálé delegace Ukrajiny v Parlamentním shromáždění NATO, poslankyně Nejvyšší rady Irina Frizová.

Ministr zahraničí Podněstří Vitalij Ignatěv dříve v rozhovoru pro RIA Novosti oznámil, že se republika může obrátit na Rusko pro zajištění bezpečnosti na společných hraničních přechodech na podněsterském úseku hranic.

„Prohlášení ministra zahraničí nepřiznané Podněsterské moldavské republiky Ignatěva o záměru obrátit se na Moskvu pro rozmístění jejich zástupců na hraničních přechodech na úseku hranic s Moldavskem jsme slyšeli a nezůstane bez povšimnutí ukrajinské strany. V případě takové žádosti budeme iniciovat úplné uzavření hraničních přechodů v těchto úsecích,“ napsala Frizová na své stránce na Facebooku.

Podle ní může země zcela uzavřít hranici s Podněstřím v případě, že se ruští představitelé objeví v blízkosti hranic Ukrajiny a nepřiznané republiky.

Není zde článek celý?