Ukrajinci překonali rekord návštěvnosti Vkontakte po rozhodnutí o jeho zablokování

Sociální síť Vkontakte na Ukrajině za 24 hodin po rozhodnutí orgánu o jeho zablokování navštívilo 18 milionů lidí, což je novým rekordem návštěvnosti webu, uvádí se ve zprávě na stránce servisu kyjevského týmu Vkontakte.

„VK stanovil nový rekord na Ukrajině: 18 milionů unikátních návštěvníků za 24 hodin je o dva miliony více než předchozí rekord. Včera se naše sociální síť stala nejpopulárnějším internetovým zdrojem země,“ uvádí se ve zprávě.

Vkontakte patří do skupiny Mail.ru, která je jednou z největších internetových společností v ruskojazyčném segmentu sítě. Do skupiny patří také bezplatný e-mail Mail.ru Agent a kecálek ICQ, sociální sítě Odnoklassniki a Moj mir, servis pro objednávku jídla Delivery Club a vývojář mobilních her Pixonic.

Mail.ru Group při komentáři rozhodnutí orgánů Ukrajiny oznámil, že má v plánu pokračovat v poskytování servisů občanům země, a také o tom, že neexistují důvody k úpravě finančních plánů, protože podíl ukrajinského trhu není v příjmu společnosti významný. Ve středu bylo zjištěno, že Mail.ru Group svým ukrajinským uživatelům rozeslal instrukce, jak obejít blokovaný přístup a nadále používat servisy.

Není zde článek celý?