Ukrajinská poslankyně prohlásila, že předala NATO zprávu o spojení Ruska s IS

Hlava ukrajinské delegace v parlamentním shromáždění NATO, poslankyně Nejvyšší rady za Blok Petra Porošenka Irina Friz, prohlásila, že předala kolegům z aliance „analytickou zprávu“ o „spojení“ Ruska s teroristickými organizacemi, včetně Islámského státu.

„Během jarního zasedání parlamentního shromáždění NATO v Tbilisi předala vice-prezidentce organizace Rase Juknevičiené a členům národních delegací analytickou zprávu o spojeních Ruské federace s teroristickými organizacemi na Blízkém východě a ve střední Asii,“ napsala Frizová na svém Facebooku.

Podle jejích slov se dokument týká „podpory a koordinace jednání Ruska s ISIL, Talibán, Hamásu, Hizballáhu a tomu podobné“.

Rusko, které provádí operaci v boji s IS v Sýrii, opakovaně hovořilo o nezbytnosti společného boje s mezinárodním terorismem. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu prohlásil, že ruské letectvo v Sýrii v roce 2017 provedlo 1,8 tisíce bojových letů. Bylo zabito 3 tisíce ozbrojenců, zlikvidováno 40 tréninkových kempů, 475 řídicích stanovišť, 45 závodů a dílen na výrobu munice.

Není zde článek celý?