Ukrajinský rozvědčík prodal LLR seznamy členů své jednotky

Voják 8. pluku sil speciálních operací GRU ukrajinského ministerstva obrany prodal Ministerstvu vnitra Luhanské lidové republiky seznamy členů své jednotky, informovali RIA Novosti v Centru pro spolupráci s veřejností luhanského ministerstva.

„Na začátku května na „horkou linku“ luhanské policie zavolal občan narozený v roce 1978, voják 8. pluku sil speciálních operací GRU ukrajinského ministerstva obrany. Muž nabídl prodat soupis členů jednotky, jelikož musel rychle platit dluhy vůči bance a jeho velení mu zamítlo finanční pomoci,“ řeklo ministerstvo LLR.

Podle informací ministerstva voják za seznamy o 15 tisíc hřiven (okolo 600 dolarů – red.). Seznamy byly předány operativním službám luhanského ministerstva vnitra.

„Prodělaná prověrka potvrdila pravost „prodejce“, jeho úmysly i pravost nabízených informací, obchod byl poté proveden,“ zdůraznil zdroj agentury.

Na ministerstvu doplnili, že v současné době pokračuje prověrka pluku ve spojení s možnými trestnými činy, které byly vykonány na území Donbasu. Informuje se, že luhanské ministerstvo vnitra je připravené i nadále poskytovat peněžní odměny za informace podobného druhu. Ministerstvo také obvinilo příslušníky této jednotky z těžkých zločinů na území DLR a LLR, konkrétně z únosů lidí, vražd a obchodu se zbraněmi.

  

Není zde článek celý?