Už ne jen Praha. Proti Babišovi dnes budou protestovat tisíce lidí po celé zemi

Nepěkný den dnes čeká Andreje Babiše. Hned ráno bude terčem na koaliční radě. Následně ho chtějí poslanci „grilovat“ v poslanecké sněmovně. To nejhorší ale přijde večer. Od 18 hodin proti němu budou protestovat lidé po celé zemi.

Vzniklo to nevinně. Skupina aktivistů dala dohromady akci Proč? Proto!. Důvody jasně přiblížila pořadatelka Šárka Fialová v rozhovoru pro FORUM 24. Jenže z této nejprve nevýrazné události je dnes demonstrace, na kterou se chystá deset tisíc lidí, dalších dvacet tisíc o účasti uvažuje. O dnešní demonstraci se mluví po celé Praze. A bohužel pro Babiše, nejen v Praze. Naprosto spontánně  se totiž organizátorům demonstrace na Václaváku začali hlásit také lidé z dalších měst republiky. Jsou naštvaní na Babiše a Zemana. Rozhodli se uspořádat demonstraci i ve svých městech. A tak se dnes sejdou lidé kromě Prahy také v Brně, Olomouci, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích a Zlíně.

Tou nejdůležitější událostí zůstává Václavské náměstí od 18 hodin. Na pódiu vystoupí za organizátory Šárka Fialová a dále pak například Quido Czerny, Bára Štěpánová, Jan Tuna, Bohumír Rada, Dan Přibáň, Adam Komers, Jaroslav Hutka, skupina Mydy Rabycad a další. Další informace najdete zde.

Informace z dnešního dne sledujte na www.forum24.cz!

Není zde článek celý?