V Bílém domě nic nevědí o ruském záznamu rozhovoru Trumpa s Lavrovem

Bílý dům nic neví o ruském záznamu rozhovoru prezidenta USA Donalda Trumpa s hlavou MZV RF Sergejem Lavrovem, sdělil mluvčí amerického prezidenta Sean Spicer.

Podle Spicera, kterého cituje z paluby prezidentského speciálu agentura Reuters, neví nic o jakémkoli natáčení ruskou stranou.

Prezident RF Vladimir Putin totiž nedávno prohlásil, že Moskva může předložit Kongresu záznam rozhovoru Lavrova s Trumpem, poskytne-li na to souhlas administrativa USA. Putin tak reagoval na tvrzení listu The Washington Post, že se Trump podělil s Lavrovem o supertajnou informaci o teroristické frontě IS zakázané v RF. Americká média se domnívají, že mohlo jít o hrozbu teroristických útoků v letadlech.

List také uveřejnil velký článek, v němž podrobně vylíčil scénář, podle kterého nastrčil fotograf doprovázející Lavrova odposlouchávající zařízení v Oválné pracovně.

Mluvčí MZV RF Maria Zacharovová označila tento článek za „donebevolající hanbu.“

Později Putinův pomocník upřesnil, že se natáčení nekonalo, ale existuje stenogram.

Trump jako vrchní velitel má podle zákona právo na odtajnění jakékoli informace, avšak jeho kritici tvrdí, že eventuální předání údajů Rusku může poškodit vztahy USA se spojenci, od kterých Washington tyto informace získal.

Není zde článek celý?