V Irkutském závodu promluvili o plánech výroby MS-21

Irkutský letecký závod, ve kterém se 28. května konalo první letecké testování osobního dopravního letadla MS-21, realizuje montáž ještě třech letadel, která jsou určená k leteckému testování, a pěti sériových letadel, informoval RIA Novosti generální ředitel podniku Aleksandr Veprjоv.

„Vzhledem k programu a objem leteckého testování připravujeme ještě tři stroje. Jeden z nich je už v dílně finální montáže, v agregátně-montážní výrobě je prováděna montáž oddělených částí trupu pro ještě jedno letadlo, v červnu už začneme spojováním. A třetí bude hned následovat. Paralelně s výrobou zkoušecích strojů jde i výroba pěti sériových dopravních letadel. To nám umožní zkrátit termíny výroby, protože už dnes máme jistou objednávku 175 letadel,“ dodal generální ředitel.

První let nového dopravního letounu MS-21-300 se uskutečnil v neděli 28. května. Proběhl bez problémů, všechny systémy letounu pracovaly bez výpadků. Letoun o kapacitě 150 až 211 pasažérů je vyvinut s ohledem na nejnovější pokroky techniky v oblasti letectví, palubního vybavení a systémů. Jeho úkolem je nahradit sovětské letouny Tupolev, Jak a Antonov.

Není zde článek celý?