V LLR sestřelili ukrajinský bezpilotní letoun, který natáčel přesun vozů OBSE

Oficiální mluvčí Lidové milice samozvané Luhanské lidové republiky Andrej Maročko prohlásil, že domobranci sestřelili bezpilotní letoun ukrajinských silových struktur, který údajně natáčel přesun hlídek mise OBSE.

Hlídka Zvláštní monitorovací mise OBSE ve složení dvou vozů vyletěla do povětří 23. dubna u osady Prišib, jeden člověk zahynul a další dva byli zraněni. V LLR uvalili odpovědnost za incident na ukrajinské diverzanty. Později se objevil na internetu videozáznam exploze, které bylo natočeno, jak tvrdí na ministerstvu státní bezpečnosti samozvané republiky, z Kyjevem kontrolovaného území.

„Příslušníci Lidové milice LLR v průběhu rozvědky v této oblasti 20. dubna zjistili a sestřelili ukrajinský bezpilotní letoun komerčního typu Fantom“, řekl Maročko novinářům.

Podle jeho slov se podařilo získat videozáznam z bezpilotního letounu, který, jak tvrdí v Lidové milice LLR, byl řízen z území kontrolovaného ukrajinskými úřady. „Je vidět důkladné pozorování terénu s cílem určení možným míst útoků na mezinárodní misi“, tvrdí Maročko.

Mluvčí Lidové milice nevyloučil, že ukrajinské silové struktury prováděly pozorování v okolí osady Prišib, aby získaly výzvědné údaje o dislokaci domobranců a o trasách přesunu vozů mise OBSE.

Mezitím náměstek ministra státní bezpečnosti LLR Alexandr Basov novinářům oznámil, že Zvláštní monitorovací mise OBSE nespolupracuje s právními orgány samozvané republiky při vyšetřování exploze auta. Podle jeho slov misi byly nejednou zaslány dotazy, ty ale zůstaly bez odpovědi.

Není zde článek celý?